Android Oreo yayınlandı!

Android Oreo yayınlandı!

Android mobil işletim sisteminin yeni nesil sürümü olan Android Oreo ( Android O ) günlerce süren önizlemeler ve betalar sonucunda artık Google tarafından resmi olarak tanıtımına başlandı. Android Oreo, tanıtımıyla birlikte dağıtımı da devam edecek. Peki bu Android Oreo kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacak?

Android O (Oreo) ile gelen Yenilikler!

Android Oreo, işletim sisteminin yeni sürümünün tanıtımı bugün güneş tutulmasından yararlanılarak hazırlanılan farklı konseptlerde etkinlikle gerçekleşti. Tanıtımı Google tarafından resmi olarak yapılan yeni sürüm işletim sistemi başta Pixel – Nexus cihazlar için dağıtımına başlanmış oldu. Diğer sürümlere göre Android Oreo hem çok daha stabil hem de diğerlerine göre daha güvenli.

Android Oreo ile kullanıcılara sunulan yeniliklerden birincisi Apple’de bulunan 3D Touch özelliğine benzerliği ile dikkati çeken Uygulama Rozeti özelliği. Yeni sürümde işletim sistemindeki bu Uygulama Rozeti özelliği ile birlikte uygulama simgesi üzerine uzun süre basılı tutulduğunda ise uygulama widget ve alınan son bildirim gibi bilgileri de görmek mümkün olacak.

“Picture-in-picture” özelliği de Android Oreo’da dikkat çeken bir başka yenilik. Bu özellik ile kullanıcılar aynı anda birden fazla işi yapabilecek. Bu yenilik masaüstündeki kolay pencere kullanımını mobil uygulamalara kolayca taşımak için geliştirildi.

Artırılmış kullanıcı yetkileri!

Yeni sürüm Android Oreo ile Android emojiler de tamamen yenilendi. Bununla birlikte kullanıcılar 60‘dan fazla yeni emoji ile karşılaşacak. Kullanıcılar aynı zamanda arka planda çalışan uygulamalarda daha fazla kontrol sahibi olabilecekler.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar