Dünyada sosyal medya kullanan kaç kişi var?

Dünyada sosyal medya kullanan kaç kişi var?

Günümüzde artık sosyal medya hayatımızın vaz geçilmezlerinden oldu. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 40’lık bölümü Instagram, Facebook, Linkedin, Twitter ve Snapchat gibi platformlardan birini mutlaka kullanıyor.

We Are Social ve Hootsuite tarafından yapılan araştırma sonucu hazırlanan rapora göre dünyada aktif 3 milyar sosyal medya kullanıcısı var.

Sosyal Medya Kralları Kim?

Hootsuite ve We Are Sociel tarafından açıklanan raporda sadece sosyal ağlar değil aynı zamanda mesajlaşma platformlarını da kapsıyor. Rapor sonucuna göre, Facebook bu konuda liderliği üstlenmiş durumda. Sıralamada ikinci You Tube, üçüncü WhatsApp ve sonrasında FB Messenger geliyor.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan kullanıcılar; aylık 2 milyar kişi Facebook’u ziyaret ederken, You Tube’ da bu sayı aylık 1.5 milyar kullanıcı olarak kaydedildi.

Ağustos 2017 verilerine göre internet kullanan 3.8 milyar internet kullanıcısı var. Sosyal medya platformlarını kullanan kişi sayısı da 3 milyar kişi. Bundan da şöyle bir sonuç çıkıyor. İnternet kullanıcıların çoğu sosyal medyayı da kullanıyor.

Kendiniz Twitter, Facebook veya Instagram gibi platformlarda çok zaman geçiriyorsunuz fakat mutsuzsunız o zaman yalnız değilsiniz. Zaman hepimizi için değerlidir. O yüzden vaktinizi daha verimli geçirmek için sosyal ağ kullanımını azaltmak doğru olacaktır. Yapılan araştırmalarda sosyal ağların kullanımının insanları mutsuz ettiği sonucu ortaya çıkmıştır.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar