Nevzat AKKOR

1985 yılında, Antalya'nın Kumluca ilçesinde, memur bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim.

Babamın memur olmasından dolayı tayinler vasıtası ile bir çok belde ve ilçeyi gezmiş olduk. Bu sebeple eğitim hayatım çok renkli geçti. Aynı sınıfta 3 farklı şubeyi de gördüm, ilk okulda flüt çalmayı da öğrendim, bir anda bütün derslerime branş öğretmenlerimin girdiğini de gördüm. En güzeli de, 11 yıllık eğitim hayatımda neredeyse 8 tane okul değiştirdim :)

Her hocamdan bir şey öğrendim ama uygulayamadım. Okumayı sevdiğim söylenemez, zayıflarım yakamı hiç bırakmadı ama sınıf tekrarım da olmadı :)

Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü’nden mezunu olduktan sonra, milenyumda 2 yıllık M.Y.O. ile bir kez daha gurbet yollarına düşmüş oldum.

Sakarya'da 18’inci yılımı devirdim, ömrümün yarısı burada gitti :)

Hem öğrencilik hem de okuma yolunda pek de fena değildim fakat hiç bir zaman kanaat etmeyi beceremedim, yetinemedim. Hep bir üst mücadelesi ile uğraştım ve ilk sgk iş tecrübem professional anlamda Gold Bilgisayar bünyesinde 3-4 yılımı geçirerek elde ettim.  Sonra  askerlik molası ve yine kurumsal bir firma olan  Koçtaş’ta yine bir 4 yıl derken baktım ki hep çalış çalış ele çalış :) sonra tek başıma ne yapabilişrim dedim ve şu an bulunduğum pozisyona geldim. Geldim ama nasıl geldim. Anlatsam biyografi  kitabına döner :)

Hayatımı üniversite zamanı tanıştığım, şu an bir şeyleri başarabilmemin sebebi olan eşime borçluyum. Her zamanki tutumlu istikrarlı tavırları ile özelikle 2015-2017 yılları arasında beni çok idare etti.

... Kendimi yazmaya kaptırdım:)

Sonuç olarak şu an kendi işini yapmaya çalışan, her gün yeni umutlarla uyanan biri oldum...

Klasik yazı sonlarında yazanlardan yazayım;

+ 2 çocuk babası

+ İnglizce’si  orta seviye

- Hiç kitap yazmamış biriyim :)

Her şeye rağmen bu dünyada yaşıyorsak, her günümüz bir sınav. Sonuçta bu dünya bizim için geçici bir durak. Emaneti fazla sahiplenmeden ailemizle, çevremizdeki insanlarla ve hatta diğer canlılarla ne kadar güzel yaşarsak; o kadar mutlu bireyler olacağımıza inanıyorum.

Allah’a emanet olun...
Not: Çay içmeye bekleriz :)

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar