İnsan ve Teknoloji

İnsan ve Teknoloji

İnsan ve Teknoloji

Teknolojinin hızlı ilerleyişi ile çoğu kurum ve kuruluş bu hıza ve ölçeğe uyum sağlama çabası içine girdi. Aynı zamanda şirketler; ileriye doğru nasıl adımlar atacağı konusunda da oldukça temkinli. İşte burada kullanılacak tek malzeme yetişmiş kabiliyetli insanlar. İster Sakarya’da olun ister Uşak’ta veya Paris’te dünyanın neresinde olursanız olun teknoloji sarmalı içinde önceliği insan alıyor.

Peki şirketler bu rekabet ortamında ayakta kalabilmek emin ve sağlam adımlarla büyümek için ne yapmaları gerekiyor konusuna tek cevabımız teknoloji ile insanı bir araya getirmeleri olacaktır. Bu çizgide olan şirketler sektördeki teknolojiyle birlikte çalışanlarının sürekli öğrenmelerini, ilerici çözümler sunmalarını sağlayarak daha uyumlu güçlü hale gelecektir. Sakarya’da, Uşak’ta veya Ankara’da yaşıyor olmanız fark etmiyor. Nerede olursak olalım her alanda hemen hemen hepimiz teknolojinin yarattığı şoka uğramışızdır. İşyerlerindeki akıllı otomasyonlar akıllara durgunluk verse de şirketleri ileriye taşımak insanla birlikte mümkün olacaktır. Buradaki önemli nokta teknolojinin gelişmesiyle birlikte gerekli olan iş gücünün niteliği ve yönetim tarzının da değişecek olmasıdır.

Teknolojiyle birlikte küreselleşen dünya ile artık işgücü de küreselleşti. Mesela, Uşak’ta veya Sakarya’nın bir köşesinde yaşayan bir kişi bile proje odaklı ve kendini yöneten bu küresel iş gücünün bir parçası olabilmektedir. İşte bu ekipler ulusal sınırları aşarak tüm dünyada hizmet vermektedir.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar