E-Ticarette SEO ve Püf Noktaları?

E-Ticarette SEO ve Püf Noktaları?

E-Ticarette SEO ve Püf Noktaları?

Teknolojinin tün dünyada kaydettiği ivne ile birlikte E-ticaret sistemleri de hızlı bir şekilde büyüdü. Bu büyümeyle birlikte büyük veya küçük ölçekli firmalar, kişi şahıs şirketleri de bu sektöre yöneldi. Artık her tür alışverişin daha hızlı, pratik, bol seçenekli, kolay ve konforla yapılabilmesi kişileri internet alışverişine daha fazla yöneltti. Durum böyle olunca herkes bu büyük pastadan payını alabilmek için e-ticarete sitesi ve internet mağazaları açmaya başladı. Ama şu var ki; sadece e-ticaret sitesine sahip olmakla iş bitmiyor. Çok sayıda site arasından ayrılarak başarılı bir e-ticaret sitesine sahip olmak için neler yapılmalı? Bu işin püf noktaları neler? Biz de şimdi bu konular üzerinde duracağız.

Diyelim ki; başarılı bir e-ticaret sistemine sahipsiniz. Bunun sürekliliği için, site içerikleri güncel tutulmalı aynı zamanda iyi bir e-ticaret seosu yapılması gerekir. Bu sayede, site geldiği noktayı koruyacak hem de alt yapısı sağlam, etkin, hızlı bir site olarak Google'nin gözünde değeri artacaktır.

E – Ticaret Seosu'nun İncelikleri

1- Öncelikle e-ticaret siteniz kullanıcı odaklı, sade, anlaşılır ve aranılan ürüne ulaşmak için ketegorize edilmiş menüler den oluşmalıdır. Site içeriği düzgün ve güçlü olmalı ki; siteye gelen kullanıcılar aradıklarını kolaylıkla bulabilmeli. Kullanıcılar karmaşık, kategorileri olmayan karışık sitelere girdiğinde aradığını bulamadan çıkar gider.

2- E-ticaret sitelerinde de içerikler önemli olup, kategorize edilen menülerde açıklamalar yer almalı, siteyle ilgili anahtar kelimeler gerekli yoğunlukta hazırlanan özgün yazı içerisinde olmalıdır. Ürünün görselleri mutlaka olmalı aynı zamanda gerekli bilgiler eklenmelidir.

3- Site ziyaretçilerine sitenin kolay kullanılabilirliği açısından ürün incelemeleri, karşılaştırılmaları yer alabilir.

4- E-ticaret seosuna uygun sıfırdan e-ticaret sitesi yaptırmak çok maliyetli olsa da, böyle bir yazılıma sahip olmak size çok büyük getiriler sağlayabilir.

5- Meta açıklamaları e-ticaret siteleri için de öneme sahiptir. Açıklamaların, seo odaklı ve kolay anlaşılabilir olmasına özen gösterilmelidir.

6- Ürün görselleri sunucuya yüklenirken boyutları ayarlanmalıdır.

7- Ürün başlıkları bağlaç kullanılmadan, gereksiz kelimelerden uzak, sade, hedef odaklı ve en çok aranılabilinen kelimelerden oluşmalıdır. SEO için başlık önemli bir parametredir.

8- Hazırlanan içerikteki anahtar kelimeler seçirilerek linkleme yapılabilir. Google'nin gözünde iyi bir etki bırakmak için belirlenen ürün ismi özgün içeriğin içerisinde geçirilip linklenirse başarılı sonuçlar alınabilir.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar