Google Reklamları Nedir?

Google Reklamları Nedir?

Google Reklamları Nedir?

Teknoloji hızla geliştikçe her alanda değişim kaçınılmaz oluyor. Webim Ajans da, Sakarya ve Uşak başta olmak üzere sizlere tüm dünya pazarını önünüze sermek için profosyonel ekibiyle var gücüyle çalışıyor. Artık herkesin hemen hemen elinde olan akıllı telefonlar ile günün her anında internette geziniyoruz. Alışveriş yapıyoruz, e-postalarımıza bakıyoruz veya internette sörf yapıyoruz. Bu sırada Google arama sayfasında benzer reklamlarla karşılaşabiliriz. Veya takip ettiğiniz bir bloğu okurken sayfadaki konularla alakalı reklamlarla hepimiz sıklıkla karşılaşmaktayız. Milyonlarca web sitesi Google ile iş ortaklığı yapmaktadır. İşte Google hizmetlerindeki bu uygulamada bulunan bu içerikteki reklamlar Google reklamlarıdır.

Google ve Reklamlar

Çevrimiçi reklam ağlarının sayısı 100’ü aşmıştır. Google’da bu ağlardan birisidir. Google hizmetleri Gmail, YouTube ile birlikte reklam göstermek için Google ile ortaklık yapan 1 milyondan fazla web sitesinden oluşmaktadır. Basit bir şekilde bu reklam ağının işleyişini örneklendirelim:

Uşak’ta yaşayan Emine Hanım’ın el sanatlarını yayınladığı bir bloğu var. Biz Emine Hanım’ı burada yayıncı olarak isimlendirmekteyiz. Emine Hanım bu web sitesinden para kazanmak istiyor ve bloğuna reklam alanları yerleştirmek için Google Adsense ile çalışıyor. İşte bloğundaki reklam alanları için Google Emine Hanım’a ödeme yapıyor.

Sakarya’da yaşayan masörlük yapan Barış Bey’de yaptığı işin tanıtımı yapmak istiyor. Burada Barış Bey’de reklam veren olarak adlandırılır. Barış Bey masaj yaptırmak isteyen kullanıcılara ulaşmak için Google AdWords’ü kullanabilir. Diyelim ki siz masaj yapımı veya bu konu ile alakalı sayfaları ziyaret ettiğinizde karşınıza Sakarya’da yaşayan Barış Bey’in reklamını da göreceksiniz. Bununla da kalmayıp web üzerinde masaj konusunda ilgi alanı önerisi aldığınızdan dolayı Uşak’ta yaşayan Emine Hanım’ın bloğunu ziyaret ettiğinizde Barış Bey’in reklamınızı da görebilmeniz mümkün olabilir.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar