Teknoloji Nedir? Önemi, Faydaları ve Zararları

Teknoloji Nedir? Önemi, Faydaları ve Zararları

Artık dünyanın neresinde olursak olalım gelişen teknoloji sayesinde her işimizi kolaylıkla yapabilmekteyiz. Peki nedir bu teknoloji? Hayatımıza bu kadar giren, işlerimizi bir o kadar kolaylaştıran bu sayede insanların kendilerine ailelerine sevdiklerine vakit ayırmasını sağlayan insanların ihtiyaçlarına yardımcı çeşitli araç ve gereçlerin üretilmesine yönelik bilgi ve yetenek diyebiliriz. Geçmişten bugüne kadar hayatımızı bu kadar kolaylaştıran teknolojinin önemi, faydaları, zararları nelerdir?

Elbette ki teknolojinin ne demek olduğu konusunda herkes az çok bir şeyler söyleyebilir. Lakin bu soruya verilecek cevabın ne kadar doğru olacağından emin olamayız. Teknolojiyle bu kadar iç içe yaşamamıza rağmen kelimenin tanımına gelince çoğu sözcükte olduğu gibi bunda da net bir cevap vermekte zorlanırız.

Örnek verecek olursak, karşınıza şöyle bir soru çıksa! İlk teknolojik gelişmenin ne zaman olduğu gibi veya önemi, avantajları veya zararları veya hayatımıza ilk ne zaman girdiği… İşte şimdi tüm bu konuları konuşacağımız yazı; Teknoloji nedir ile başlayacak ve az önce bahsedilen tüm konular üzerinde detaylı şekilde duracağız.

YORUMLAR

  • Emre yıldırım24-08-2017 17:31:59

    Çok güzel bir sisteminiz var dinamik yapısı ile cezbediyor.kurumsal paketlerde öncü olduğunuzu söyleyebilirim. tebrik ediyorum. başarılarınızın devamını dilerim

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar