Webmaster Nedir? Ne İş Yapar?

Webmaster Nedir? Ne İş Yapar?

Webmaster Nedir? Ne İş Yapar?

Türkçede uzman anlamına gelen webmaster kelimesi teknolojiyle birlikte hayatımıza giren İngilizce bir kelimedir. Bu mecrada rekabet için şart olan web sitesini hazırlayan, kusursuz olarak çalışmasını sağlayan ve web sitesinde karşılaşılan problemler konusunda çözüm üreten, bu çözümleri uygulayan sürekli olarak web sitesiyle ilgilenen programcıdır. Sakarya, Düzce, Bolu, Uşak nerede yaşarsanız yaşayın çalışma hayatınızda süreklilik, başarı iyi bir webmaster sayesinde daha da artacaktır.

Uşak, Sakarya web sitesi, web tasarım, webmasterlik hizmetini uzman ekibiyle veren www.webimajans.com ile kusursuz web sitesine sahip olursunuz. Webmaster aynı zamanda program yazılımcısıdır. Güncel web scriptlerinde eklentiler üretebilir. Birbirine karıştırılan webmaster ve web tasarımcılar birbirinden farklıdır. Web sitesinin tasarımını tasarımcılar yapar. Webmasterler hazırlanan tasarımı web sitesine uyarlamak için kodlama yapar. Webmasterlar programlama yaparken asp, php ve veri tabanında ise mssql, mysql dillerinden en az birini bilmelidir. Bu işi piyasada ücretsiz yapanlar da vardır. Bu kişilere ise webservant denir.

Webmasterler bir kurumda çalışabilecekleri gibi bağımsız da çalışma olanağına sahiptir. Web sitesi geliştiren webmasterler, web sitelerinin programlaması ile ilgilenirler. Uşak, Sakarya internet siteleri, web uygulamalarının özü, sunucu ve hostinglerdir. Webmasterler sunucu kurulumu, yedeklemesi gibi alanlarda da çözüm üretmektedir. İyi bir webmaster; seo pazarlama alanında da uzmanlaşır. Reklam ve satış ortaklığı gibi olanakları kullanarak gelirlerini arttırabilirler.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar