Yazılım ve Özel Yazılım Nedir?

Yazılım ve Özel Yazılım Nedir?

Yazılım ve Özel Yazılım Nedir?

Yazılım nedir? Denildiğinde teknik terimler aklımıza gelir. Ben size basitçe daha anlaşılır şekilde bu terimi anlatmaya çalışacağım. Diyelim ki; Uşak'ta oturuyoruz ve Sakarya'daki arkadaşımızla, dostlarımızla haberleşmek istiyoruz. Bunun için ne yapıyoruz iletişim araçlarını kullanıyoruz değil mi? İşte yazılım, elektronik parçaların birbirleri ile iletişimini sağlayan, kullanıcısının iş verimliliğini arttırarak işleri kolaylaştıran görevler için hazırlanmış kodlamalardan oluşan programlardır.

Yazılımlar üç çeşittir. Web yazılım ki günümüzde en çok geliştirilen yazılım türü olmakla birlikte masaüstü yazlım ve mobil yazılım alanında da önemli gelişmeler kaydedilmektedir. İnternetin akıllı cihazlarımız ile her an kullanılabilir olması ile web yazılım ve mobil yazılım da üretilmeye başladı. Günümüz insanı ister otobüste olsun ister sokakta ya da ister Sakarya'da olsun ister Uşak'ta artık yer mekanın önemi kalmadan internete girme olanağına sahip. Bu yüzden web yazılım ve mobil yazılım da çok büyük ilerlemeler yaşanmaktadır.

Herkes ister ki; işleri daha kısa sürede tamamlamak böylece hem zamandan hem emekten tasarruf etmek, maliyetleri düşürmek. İşletmelerin kuruluş amacı düşük maliyet ve yüksek kar. Bu yüzden fabrikaların kurulduğu yerler Sakarya, Uşak gibi merkezlerdir. İşletmelerin kuruluş yeri ulaşım, maliyet, iş gücü, vergi indirimi, hammadde alımı, nakliye gibi olası maliyetler gibi işletmenin bir de muhasebe, üretim planlama gibi alanlarda da işleri kolaylaştırmak daha çok işi daha kısa sürede yapmak için özel yazılımlara ihtiyaç duyulur. Özel yazılımlar, şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik yapılır ve geliştirilmesi daha kolaydır. Kaynaklar daha verimli kullanılarak iş akışımızı değiştirmeden hızlı şekilde kullanılabilirliği ve sonradan oluşabilecek her türlü ihtiyaca kolayca cevap verilebilirliği ile tercih edilir.

Özel yazılım geliştirme kodlama, güvenlik, profosyonellik ve tecrübe gerektirir. Çalışılacak ekibin kesinlikle deneyimli olması ve sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermesi önemli bir detaydır.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar