Google Harita Nedir?

Google Harita Nedir?

Tüm dünyayı gezmek mi istiyorsunuz? İşte size Google, tüm Dünya’yı ya da Türkiye’de yaşadığınız Sakarya’da, baba ocağı Uşak’ta gitmek istediğiniz yerleri sesli olarak rotalar çizerek bulabilmenizi mümkün hale getiriyor. Google Harita, araba ve bisikletler için sesli rotalar çizen bir navigasyondur. Dünyanın neresinde olursa olsun Google haritalar ile aradığınız restoranları, otelleri, müzeleri aradığınız her yerin yol tariflerini ve konumlarını kolayca bulabilirsiniz.

Sakarya’da kalmak istediğiniz bir otelin yerini veya Uşak’ta, Uşak Müzesi’nin yolunu daha birçok yerin konumlarını, yol tariflerini, fotoğraflarını Google Haritalardan öğrenmeniz mümkün. Google haritalar rotalar sunan navigasyon uygulamasını Türkçe olarak da kullanabilirsiniz. Google’nin bu uygulaması tamamen ücretsizdir. Sadece uygulamayı indirmeniz yeterli.

Mesela Sakarya’da Belediye binasına gitmek istiyoruz. Ne yaparız? Uygulamayı indirdikten sonra harita üzerinden gideceğimiz yeri işaretleyebiliriz veya arama satırına yazabiliriz. Daha sonra da rota işareti ve ileri simgesi işte bu kadar basit. Aynı işlemler Uşak’ta da olsanız, Paris’te de olsanız yeterli olacak. Google Haritaları kullanırken farkında olmadan konum bilgileri kayıt edilmiş olabilir. Telaşlanmayın. Bunu da akıllı telefonlarınızın ayarlar menüsündeki konumdan Google Konum Geçmişi seçeneğine dokunarak kolayca silebilirsiniz. Artık dünyanın neresinde olursanız olun Google Haritalar ile gideceğiniz yeri kolayca bulabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar