Google Haritalar'a Eksik Bir Yeri Ekleyebilir Miyiz?

Google Haritalar'a Eksik Bir Yeri Ekleyebilir Miyiz?

Google Haritalar'a Eksik Bir Yeri Ekleyebilir Miyiz?

Teknoloji gelişti, internet hayatımızın her anında yanımızda. Google da, Google Haritaları ile hayatımızı çok kolay hale getirmeye devam ediyor. Haritalar ile, ister Uşak'ta ister Sakarya'da ya da Amerika'nın bir şehrinde veya İngiltere'nin başkenti Londra'da dünyanın neresinde olursanız olun aradığınız restoranı, müzeyi, devlet dairelerini, kurumları, okulları, hastaneleri aklınıza gelebilecek her yeri harita üzerinde görmeniz mümkün. Artık Google Haritalar'a, herkese açık mekanları, işletmeleri, mağazaları kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Adım adım Google Harita'da eksik yer ekleme;

Bilgisayarımızda veya akıllı cihazlarımızda Google Haritalar'ı açarak burada herhangi bir adres arayalım. Daha sonra Eksik yer ekle butonuna tıklayalım.

Burada yerin kategorisi, konumu ve adı gerekli. Örneğin; Uşak'ta esnaflık yapıyorsunuz. İşyeriniz var. Haritada işyerinizi kolaylıkla bulabilmek için işyeri adresinizi ayarlayın. Aynı şekilde Sakarya'da oturduğunuz ev adresinizi de kolayca yapabilirsiniz.

Buradaki önemli konu; Google Haritalar'ı basit modda kullanmamak. Basit modda kullanırsanız eksik yer ekleyemezsiniz. Google tarafından yapılan düzenlemeler veya değişiklikler inceleneceği için güncelleme biraz zaman alacaktır. Google, yapılan bu değişikliklerle ilgili ve değişiklikleri inceleyen diğer kullanıcılardan gelen soruları size e-posta ile göndererek bilgilendirebilir.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar