Oyun canavarı OMEN X tanıtıldı!

Oyun canavarı OMEN X tanıtıldı!

HP, oyun tutkunlarını unutmadı. Maksimum performans isteyen oyun tutkunları için en güçlü dizüstü bilgisayarı piyasaya sundu. OMEN X; oyun tutkunları için maksimum oyun performanslı kilitsiz işlemcilerin (CPU) hız arttırılması için termal sensörler, bellek ve hızı arttırılmış grafik işlemciler(GPU) ile donatılmıştır.

E-spor turnuvaları, AAA oyunları, yüksek performanslı grafikler ham hesaplamalı beygir gücü gerektirmektedir. Bu yüzden HP, OMEN X oyun canavarı olan dizüstü bilgisayarı ileri teknoloji ve kendisine özel ince ayarları geliştirdi.

OMEN X Özellikleri

Maksimum performans isteyen kullanıcılar, OMEN Komuta Merkez Yazılımı ile ince ayarlar yapabilir CPU hız arttırılmasını yönetebilir. Böylece kullanıcılar, donanımdan en üst seviyede performans sağlıyor.

OMEN Komuta Merkezi Yazılımı; çevrimiçi oyunlarda bir ağ güçlendiricisi ile oyun ağ trafiğini düzenliyor ve oyunlarda gecikmeyi azaltıyor. Ayrıca yazılımla özelleştirilebilir sistem aydınlatması ile oyunlarda kontrol sağlamak kolay hale geliyor.

Oyunlar için çok uygun olan NVIDIA GeForce GTX 1080’e kadar hız artırımını sağlayan grafik işlemciler bulunurken, Intel’in kilidi açılmış 7. Nesil Intel Core i7 CPU’sunun olmasıyla birlikte DDR4-2800’e kadar bellek hız artışı sağlamaktadır. XMP bellek seçenekleri aynı zamanda 4K çözünürlüktedir.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ

Nevzat Akkor - Sosyal Ağlar